Uncategorized @sk

Úžasná zmes slamienky, vzácneho kvetu s blahodárnymi účinkami pre pokožku, a kvetu pupalky dvojročnej, kedysi vysoko cenenej na liečbu rán a kožných infekcií, ponúka mimoriadne revitalizačné účinky.

Prednosti pupalky boli odhalené veľmi skoro domorodými Američanmi vo východnej a severnej Amerike, ktorí ju používali veľmi skoro pre jej mnohé zdravotné výhody: jej korene a semená sa buď jedli, alebo sa aplikovali na liečbu kožných chorôb.

Aké sú jeho hlavné prednosti?

Jednou z hlavných predností pupalkového oleja – a v neposlednom rade – je napnutie kožných tkanív. Preto sa odporúča najmä vo forme pleťového krému pre zrelú pleť. Je to dokonale prirodzené a efektívne riešenie, ako konečne bojovať proti vzniku vrások, vďaka svojim reštrukturalizačným a regeneračným účinkom na epidermis, ponúka pocit tonizovanej a pevnej pokožky.

Ďalšia výhoda tohto elixíru mladosti spočíva v jeho veľkej jemnosti. Pupalkový olej a krém na pleť z púpalky a slamienky je možné použiť ako na tvár, tak aj na telo, dokonca aj na partie, kde je pokožka najkrehkejšia, ako sú viečka či hrudník.

Napokon, pupalkový olej v našom kréme zo Slamienky a púpalky má tú zásluhu na tom, že zmieruje všetky generácie, pretože okrem svojich účinkov proti starnutiu napĺňa aj dospievajúcich, ktorí sú často náchylní na akné, vďaka účinkom gama-linolových kyselín. Tieto poskytujú protizápalový účinok, ktorý upokojuje progresiu pupienkov. Pri pravidelnom používaní pupalkový olej čistí a čistí póry a reguluje tvorbu kožného mazu. Jeho aktívne zložky tiež redukujú jazvy a upokojujú podráždenie. Od tínedžerov až po seniorov, to dáva každému za pravdu!

Jeho povesť dobyla celý svet. Pupalka je malý žltý kvietok, ktorý na rozdiel od mnohých slnkom milujúcich kvetov radšej počká, kým sa otvorí, v noci rozkvitne a za úsvitu vybledne! Toto vtipné načasovanie mu vynieslo poetickú prezývku „pupalka“.

Náš pleťový krém zo Slamienky a Púpalky je bohatý na púpalkový olej vyrobený zo semien je bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Nechýba ani vitamín E, vláknina, minerály a tiež omega 3, ktoré kompenzujú nedostatky našej epidermy.

Meno plné prísľubov

pochádza z latinského Helios – Slnko a Chrysos – zlato, čo rovnako poukazuje na jej krásnu žiarivú farbu.

Slamienka zrodená na slnku Ostrova krásy nám odhaľuje svoje regeneračné prednosti. Večný kvet, nazývaný tiež taliansky Helichrysum, výrazne zvyšuje produkciu kolagénu a podporuje obnovu buniek. To pomáha udržiavať výraznú pevnosť a pružnosť pokožky, symboly mladosti.

Ako slamienkový esenciálny olej funguje?

Pleťový krém zo Slamienky a Púpalky je tiež bohatý na esenciálny olej zo Slamienky, ktorý vďačí za svoju povesť niekoľkým veľmi účinným zložkám, ktoré obsahuje. Predovšetkým spomínané antioxidanty, ktoré pomáhajú redukovať molekulárne poškodenie voľnými radikálmi. Olej tiež dodáva bunkám pokožky vitamíny, ktoré pokožka potrebuje na svoju regeneráciu.

Slamienkový olej tiež disponuje silnými čistiacimi a dezinfekčnými účinkami, ktoré dokážu oceniť nielen športovci. Tí údajne tento olej používajú na ošetrenie nôh, ktoré sú chránené pred nadmerným potením.

Vplyv slamienky na pokožku

Výhody účinkov slamienky nemusíte získať len používaním samotného slamienkového esenciálneho oleja, ale aj vďaka prípravkom, ktoré daný olej či výťažky zo slamienky obsahujú.

➢    Upokojujúce účinky – slamienka pomáha zmierňovať podráždenie a začervenanie pokožky. Rovnako znižuje svrbenie, poškodenie pokožky a podporuje jej zdravie.

➢    Podporuje tvorbu kolagénu – antioxidanty obsiahnuté v slamienke podporujú produkciu kolagénu a elastínu v pokožke.

➢    Redukcia vrások a tmavých škvŕn – ako bolo spomínané, antioxidanty zlepšujú pružnosť pokožky, a tým pomáhajú redukovať jemné línie i hlbšie vrásky. V jednoduchosti povedané, slamienka pomáha udržať mladosť pokožky.

➢    Minimalizácia akné – slamienka zlepšuje zdravie pokožky a zdravá pokožka je menej náchylná na tvorbu akné a upchávanie pórov.

X